Štrajk učiteľov

Autor: Richard Gajarský | 23.1.2016 o 10:45 | Karma článku: 4,18 | Prečítané:  328x

My musíme štrajkovať, keby sme neštrajkovali, tak by sme súhlasili s momentálnymi podmienkami. Sme vzdelaní ľudia, tak nám dajte aspoň na kávu !!!

Tak sa nám to na našom Slovensku pekne pohlo. Štrajk učiteľov, ktorým to v minulosti moc nevyšlo, a do toho štrajk zdravotných sestier, ktorý sa ma priamo týka, pretože manželka je ZS, ktorým to v minulosti tiež moc nevyšlo.

Tak najskôr k učiteľom. Mám pár známych ktorí učia na ZŠ. A mám na nich svoj názor, pretože učia aj môjho syna. Úroveň výučby na ZŠ je priamoúmerná ich učiteľom. T.z., že keď na to dlabe učiteľ, tak na to dlabe aj jeho žiak. Osobne si nemyslím, že príplatok cca 100 Eur drasticky zmení vyučovacie metódy daného učiteľa - je to len môj názor. Ak si tak učil doteraz, tak to nezmeníš kvôli 100 Eur.

Takže som za dramatické navýšenie učiteľského platu, pretože oni pripravujú naše deti na život. Ale mám podmienku, pretože poznám veľa učiteliek, ktoré učia TV a zemepis.

Ale, Tí učitelia si to musia zaslúžiť presne tak, ako aj my v súkromných firmách.

Ja napríklad som preverovaný každý rok, ako sa zlepšila moja úroveň angličtiny, čo som si odniesol zo seminárov, ako som pokročil so svojimi nápadmi, ako pomáham kolegom, a v čom sa do budúceho pohovoru zlepším.....

Neviem dňa a ani hodiny, kedy ma prepustia. Stále musím byť tak dobrý, aby ma ušanovali ďalší rok.

Ja chcem, aby aj učitelia mali rovnaké podmienky. Neučíš dobre, alebo zaujímavo? Tak von. Žiadne definitívy, všetko bude závislé od tvojej práce, od spokojnosti žiakov a ich rodičov. Aspoň v školstve by sme mali prejsť na ten americký systém - žiadna definitíva, zmluvy len na rok, a keď budete dobrý, tak vám to predĺžime. Toto je môj názor na učiteľov.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Novinár Hanus: Keď som zistil, že som sa v kauze Cervanová mýlil, nemohol som spať

Niektoré katolícke médiá neinformovali o kauze Bezák, lebo sa rozhodli, že budú láskavé, aby neznepokojovali čitateľov, vraví MARTIN HANUS.

EKONOMIKA

Okolo Kiskovej kampane sa objavujú nové nejasnosti

Prezident obe časti svojej kampane platil cez firmu KTAG.

Komentár Zuzany Kepplovej

Hanus nepísal, aby sa Glváč lepšie cítil

Martin Hanus tvrdí, že Nitranov si v .týždni spoločne vymysleli.


Už ste čítali?