Štrajk učiteľov

Autor: Richard Gajarský | 23.1.2016 o 10:45 | Karma článku: 4,18 | Prečítané:  320x

My musíme štrajkovať, keby sme neštrajkovali, tak by sme súhlasili s momentálnymi podmienkami. Sme vzdelaní ľudia, tak nám dajte aspoň na kávu !!!

Tak sa nám to na našom Slovensku pekne pohlo. Štrajk učiteľov, ktorým to v minulosti moc nevyšlo, a do toho štrajk zdravotných sestier, ktorý sa ma priamo týka, pretože manželka je ZS, ktorým to v minulosti tiež moc nevyšlo.

Tak najskôr k učiteľom. Mám pár známych ktorí učia na ZŠ. A mám na nich svoj názor, pretože učia aj môjho syna. Úroveň výučby na ZŠ je priamoúmerná ich učiteľom. T.z., že keď na to dlabe učiteľ, tak na to dlabe aj jeho žiak. Osobne si nemyslím, že príplatok cca 100 Eur drasticky zmení vyučovacie metódy daného učiteľa - je to len môj názor. Ak si tak učil doteraz, tak to nezmeníš kvôli 100 Eur.

Takže som za dramatické navýšenie učiteľského platu, pretože oni pripravujú naše deti na život. Ale mám podmienku, pretože poznám veľa učiteliek, ktoré učia TV a zemepis.

Ale, Tí učitelia si to musia zaslúžiť presne tak, ako aj my v súkromných firmách.

Ja napríklad som preverovaný každý rok, ako sa zlepšila moja úroveň angličtiny, čo som si odniesol zo seminárov, ako som pokročil so svojimi nápadmi, ako pomáham kolegom, a v čom sa do budúceho pohovoru zlepším.....

Neviem dňa a ani hodiny, kedy ma prepustia. Stále musím byť tak dobrý, aby ma ušanovali ďalší rok.

Ja chcem, aby aj učitelia mali rovnaké podmienky. Neučíš dobre, alebo zaujímavo? Tak von. Žiadne definitívy, všetko bude závislé od tvojej práce, od spokojnosti žiakov a ich rodičov. Aspoň v školstve by sme mali prejsť na ten americký systém - žiadna definitíva, zmluvy len na rok, a keď budete dobrý, tak vám to predĺžime. Toto je môj názor na učiteľov.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Opäť si zavaril. Trump nevie skrývať, že je rasista

Trump útočí na Mexičanov, nemá rád Afroameričanov. Prezidentovi neveria, že nie je rasista.

KOMENTÁRE

Trumpova Amerika prichádza o líderstvo

Neschopnosť a nepredvídateľnosť Trumpa je dôvodom pádu povesti USA.


Už ste čítali?