Koho si zvolíme, ten nám to ukáže.

Autor: Richard Gajarský | 4.3.2016 o 22:54 | Karma článku: 5,87 | Prečítané:  236x

Je práve 20,47 a ja stále rozmýšľam, komu dám zajtra svoj hlas. Nie žeby na tom mojom práve záležalo, ale ide o moju budúcnosť, ako aj o budúcnosť mojich detí. Hovorím si, keď nevieš, napíš to na papier. Tak si to skúsme prebrať:

     Svoj výber som zúžil na strany, ktoré majú relatívnu šancu na 5%. Vopred som vylúčil Kotlebu, ktorý aj keby mal nejaký program, tak ten by zaujímal len profesorov z techniky a raketových inžinierov, a sústredil som sa na potencionálnych výhercov hry " Kto najlepšie oblbne národ."

     SMER - keďže túto súťaž vyhral už neraz, netreba ho predstavovať. To, čo dokázal urobiť pre ľudí je spoľahlivo zachytené na každej železničnej stanici. Za osem rokov, čo je pri žriedle, sorry preklep, pri vesle dokázal urobiť veľa. Nechcem písať o všetkých kauzách, ktorých bol priamym účastníkom - bolo ich hafo!, ani koľko z tých podvodov na ľuďoch bolo vyšetrených a potrestaných - pripomeňte mi, koľkí zmrdi išli sedieť? Neviete? 

      Tak dobre, ja to tiež neviem, ale určite SMER schválil otvorenie Mečiarových spisov, na ktoré si on - šikula, dal prezidentskú amnestiu, keď 5 minút zastupoval prezidenta. To SMER určite urobil, veď mal väčšinu v parlamente, a každý človek by rád vedel, ako to bolo s únosom prezidentovho syna, so SIS-kou, s Lexom? Alebo sa mýlim? Nás to nezaujíma?

        Fajn, bolo to dávno, v podstate premlčaný čas. Boli sme mladí a neskúsení. Pomohli sme pár ľuďom a sebe, ale teraz je to iné. Je dobré, že aj prezident Gašparovič zdieľa naše názory. Ako bývalý generálny prokurátor by určite ozrejmil pár káuz. Ale on je zrazu pán poľovníkov , strieľa na všetko, čo sa hne. Aj na hájené terče, ale on tam vtedy ani nebol, takže ďalšia kačica.

         Čo taká zmena kurzu koruny na euro. Pamätáte? Pán minister sa náhodou objavil na jachte J&T a akurát sa menil kurz. Niektorí ľudia ho obviňovali z podvodu, ale ja si myslím, že to bol a je štandard SMERU. 

         Ďalej sa mi strašne páčil p. Paška. Šéf parlamentu, pán neohrozený. SMER ho odvolal, ale nezavrel na 3 zámky, prečo? 

         Pretože ten chudák, na ktorého ste bez príčiny stále útočili sa sám vzdal poslaneckého mandátu, a teraz len robí poradcu SMERU. Pán neohrozený a nestíhateľný, ako aj jeho família, ktorá sa pustila do férovej bitky s ľuďmi, ktorí si dovolili byť v nesprávny čas v nesprávnom meste - ich meste.

         Čo vyšetrenie nejakých káuz, Váhostav, Doprastav, kde síce dodávatelia prišli o peniaze, ale kde im p. Premiér  poskytol 50% návratnosť ich investícií z našich peňazí? Nič. 

         OK, všetko v poriadku. Čo tak druhý pilier, p. premiér? Myslíte, že už ste "ojebal" dosť ľudí, aby prešli do prvého? Zobrali ste si všetko a ešte vylízali pekáč? Fajn, dobré pre vás. 

         My ostatní, ktorí nemáme poslaneckú imunitu budeme žiť ako predtým - dúfam. Ja dúfam, že si nevymyslíte ešte nejakú ďalšiu stupídnu daň, ktorú vám budeme platiť, aby ste si urobili volebnú kampaň na dôchodcoch. Vlaky zadarmo? Pre koho? Čo ľudia, ktorí normálne platia dane? Ďakujeme za cestu dobytčákom, ale aspoň vám nezavadziame na ceste a neobmedzujeme vaše BMW 7. Nešlo vám o to?

         Čo kauza Gorila, čo vašich 1000 - káuz, ktoré nikdy nevyriešite, pretože ste na nich priamo zainteresovaní? Posielate na nás exekútorov za 2,50, ale u vás to prejde? Vy nie ste zodpovední za miliardy, ktoré skončia na vašich účtoch? Len dajte dôchodcom vlaky zadarmo, pridajte im groš k dôchodku, oni vás voliť budú. A o to vám ide, vy nepotrebujete kvalitu, ale kvantitu. Za ďalšie 4 roky sa vyparíte k svojim na Bahamy a my vám budeme vzdialenejší ako kornútik zmrzliny.  Ale tak nám treba, My nie sme národ, ktorý sa vie brániť, nedajbože reagovať. Kto sa postavil za zdravotné sestry, alebo učiteľov? Nikto. Sme len malá skupina s vlastnými záujmami. Ale takto to už nepôjde. My si musíme stáť za svojimi názormi a presvedčeniami. Vzory hľadajme v Európe. Keď sa štrajkuje, tak poriadne - nelietajú lietadlá, nepremáva doprava, život sa zastaví.

      U nás sa rozdá pár pokút, zbagatelizuje sa školstvo a zdravotníctvo ľuďmi, ktorí tomu nerozumejú a je hotovo. Všetko je predvolebná kampaň. Fajn.

      Ale niečo ti poviem, p. SMER. Časom sa ľudia naučia to, čo v celej Europe funguje stáročia. Nerešpektovať vládu, ktorá je zvolená nadpolovičnou väčšinou infantilných ľudí. Len si vládni, ale raz vás ľudia za vaše hriechy proti väčšine rozumných ľudí, dúfam budú súdiť spravodlivo.

      Chcel som rozobrať aj iné strany, ale nakoľko som sa stratil v kauzách terajšej vlády, tak už nebudem agitovať za ďalšie strany. Hádam si budete viesť lepšie, ako vaši predchodci.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Novinár Hanus: Keď som zistil, že som sa v kauze Cervanová mýlil, nemohol som spať

Niektoré katolícke médiá neinformovali o kauze Bezák, lebo sa rozhodli, že budú láskavé, aby neznepokojovali čitateľov, vraví MARTIN HANUS.

Komentár Zuzany Kepplovej

Hanus nepísal, aby sa Glváč lepšie cítil

Martin Hanus tvrdí, že Nitranov si v .týždni spoločne vymysleli.

TECH

Ako si vybrať najlepší fotoaparát podľa toho, čo chcete fotiť

Od lacných kompaktov až po drahú zrkadlovku.


Už ste čítali?