Všetci za všetkých..

Autor: Richard Gajarský | 24.3.2016 o 21:40 | (upravené 29.4.2016 o 21:50) Karma článku: 1,79 | Prečítané:  260x

     Táto doba je veľmi zlá pre slušných ľudí. Ale na druhej strane je priaznivá k zlodejom, vrahom , defraudantom, hlupákom, zločincom a extrémistom. Prečo to tak je? Toto je môj rozhovor s .... Nikto nie je spravodlivý

    Obyčajný občan bez konexií dlží na elektrine, vode, alebo plyne 2,50 eura. Tejto dlžoby si ani nemusel byť vedomý, ale systém zakročí veľmi rázne. Odpojenie za poplatok, dlžná suma + nenormálny príplatok + pripojenie za poplatok. Takto sa postupuje voči obyčajným ľuďom, ktorí nemajú  pre štát nejakú výpovednú hodnotu, alebo medzi nami sa nepohybujú v tých správnych kruhoch. S týmito ľuďmi sa štát nemazná, a akoby na výstrahu pred ostatnými centovými dlžníkmi na nich pošle exekútora, ktorý im zablokuje účty a vymáha 300% náhradu.

     - Fajn, poviem si, poriadok musí byť. Ale takto?

     -No korýtka sa musia plniť, a keď neprší, tak nech aspoň kvapká.  Žiadna zvolená pokladnica nemôže trpieť nedostatkom.  

     -Ale prečo sa odbavujete na obyčajných ľuďoch, ktorých dlh nedosahuje ani cenu vašeho obedu v poslaneckej kantíne?  

     - Hmm, s niekým treba začať a aj skončiť, pretože nás, ktorí máme miliardové úniky nikto nikdy nevyšetrí, a tie peniaze budú v štátnej správe chýbať. Preto ich musíme nahradiť peniazmi od chudákov, ktorí nemajú na poriadneho právnika.  Ale čo sa čudujete? Tak to vždy bolo a bude.

     -Ale, keď som vás volil, boli ste sociálna strana, nemali by ste nám pomáhať?

     -Vieš, to je ťažké. Ak si dobre pozrieš náš graf pre hlupákov, na ktorom si vždy odškrtneme nejakú hlúposť , vidíš , že je tam stále veľa miesta pre ľudí, ako si ty. Takže si ťa zaškrtneme a tým ti aj vlastne pomáhame. Spokojný?

     -Áno som, ale trošku tomu nerozumiem. Keď som vás v tomto období volil, budem sa mať lepšie?

     -Tak toto si absolútne nepochopil. Štátna pokladnica nie je bezodná a my potrebujeme peniaze od každého občana, ktorý nemá konexie na Olymp. Máš konexie na niekoho z vlády? Nie? Tak vidíš. Buď rád za vlaky zadarmo. My fachčíme len pred voľbami, a to pre dôchodcov a študentov. Pozri sa na to reálne, si obyčajný človek bez kontaktov. Máš ženu a tri deti. Robíš v zapľuvanej robote niekde na východe za šesť stoviek mesačne. Ty nie si partner pre naše  hnutie. My sme na starých a sprostých , pretože ich je štatisticky viac, a pred voľbami stoja menej peňazí.

      -Máš ešte nejakú otázku? 

     - Zmení sa po voľbách niečo? Vyšetria sa nejaké kauzy?

      -No košiar je plný, aj keď sme to nečakali. Všetci správny ľudia si zachovali svoje miesta, dôležité papiere sa skartovali už pred voľbami,  - takže nie. Nič sa nezmení. Keďže s tým súhlasili všetci členovia novej vlády,  tak sme čistý. Žiadne dodatočné vyšetrovanie hoc-akej kauzy je passé.

     -To som si oddýchol, na chvíľu som si myslel, že by mohli stíhať aj ministra. A pritom najväčší podvodník by mohol byť  Minister vnútra.

     -Už o tom nehovorme, vyšetrovali sme všetko, a nič podozrivé sme nenašli. Sústreďme sa radšej na tie 2,50 eur podvody.

 

       Všetky osoby v tomto článku sú vymyslené, nesnažte sa tam nájsť podobnosť s terajšími politikmi Ak ju aj nájdete, tak vás presvedčia, že je to len šteňa od vedľa, alebo že ja som feťák hélia.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Píše Ivan Mikloš

Nebuďme „nepriateľmi dobrého“ (píše Ivan Mikloš)

Korupcia bude celkom určite existovať aj počas vlády Igora Matoviča. Je tu však podstatný rozdiel.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Okolo Fica sa sťahuje slučka

Mečiarovi sme vzali len moc, Fico môže skončiť horšie.

Cynická obluda

Život s Matovičom

Ako reaguje na kritiku v práci, to všetci dobre vieme. Otázka je, či na ňu náhodou rovnako nereaguje aj v súkromí.


Už ste čítali?