Trest smrti.

Autor: Richard Gajarský | 1.4.2016 o 22:37 | Karma článku: 3,54 | Prečítané:  430x

     Už mám dosť doktríny z Bruselu, aby sme zločincom zbytočne neubližovali. Kto je zlý, tak zaslúži trest. A kto je výnimočne  brutálny, tak zaslúži trest smrti. To je môj názor.

      Len nedávno som znovu  čítal o masovom vrahovi  Anders Behring Breivikovi. Samozrejme som počul a čítal o jeho skutkoch, a tým zverstvám sa asi máločo vyrovná. Ten vymletý hajzel zabil 77 ľudí, z toho 32 mladších ako osemnásť rokov, dvom najmladším obetiam bolo štrnásť rokov. Priemerný vek obetí bol 18 rokov. Podrobnosti o jeho útoku si každý môže vyhľadať sám, ja na to nemám žalúdok.

     Takáto zver, ktorá doteraz velebí svoj čin, verejne hajluje  a prezentuje sa, ako keby urobil niečo prospešné ľudstvu, je na zvracanie. Tento degerent dostal 21 rokov väzenia v Nórskom vezení, ktoré vyzerá ako reklama na víkendový pobyt, a čo je najhoršie, niektorí ľudia ho za jeho činy aj obdivujú.

     Pán Breivik sa ale sťažoval, že jeho podmienky nie sú ok:

„Tridsaťsedemročný Breivik už skôr podmienky vo väzení prirovnal k mučeniu a teraz obviňuje nórsku vládu z porušenia dvoch článkov Európskeho dohovoru o ochrane ľudských práv a základných slobôd. Nórska generálna prokuratúra však trvá na tom, že podmienky, ktoré má Breivik vo väznici, „sú v rámci toho, čo Dohovor povoľuje“.

     Ja by som toto zviera povesil na najvyšší  konár, alebo by som ho prenechal otcom jeho obetí, ale určite by som mu nedal možnosť znovu komunikovať s jeho „fun klubom“. A keby som ho mal zavrieť do vezenia, tak podľa tureckého, alebo thajského motívu.

    Ale Nóri rozhodli, že tento pán, ktorý je evidentne imbecil, musí mať svoje práva. A to je podľa mňa chyba. Miesto hľadania vhodnej 3-izbovej cely s výhľadom, mu mali nájsť miesto, kde sa ihneď napojí na elektrický rozvod.  EU – 21 rokov za 77 životov, to musí byť chyba?

     Celá európska únia musí byť chybná. My toľko hľadíme na práva zločincov, že ani nevieme, prečo sme ich zatkli. Miesto humanity, by sme mali používať fatality.

     V tomto prípade súhlasím so všetkými staršími národmi - Oko za oko, zub za zub.  

     Ale ja chcem v tomto trende postupovať aj ďalej. Všetci vrahovia na Slovensku by mali dostať min. 25 rokov.  Chcel by som sa priblížiť tomu Americkému štandardu. Popraviť hajzlov a nemať výčitky.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Píše Ivan Mikloš

Nebuďme „nepriateľmi dobrého“ (píše Ivan Mikloš)

Korupcia bude celkom určite existovať aj počas vlády Igora Matoviča. Je tu však podstatný rozdiel.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Okolo Fica sa sťahuje slučka

Mečiarovi sme vzali len moc, Fico môže skončiť horšie.

Cynická obluda

Život s Matovičom

Ako reaguje na kritiku v práci, to všetci dobre vieme. Otázka je, či na ňu náhodou rovnako nereaguje aj v súkromí.


Už ste čítali?