Hazardné Slovensko

Autor: Richard Gajarský | 25.2.2017 o 20:42 | Karma článku: 6,27 | Prečítané:  166x

Už nejaký čas čítam o probléme, ktorý ma Bratislava. Tento problém však majú aj iné mestá a obce, akurát to tak nerozmazávajú. Chcete riešenie?  Veď to nie je až také ťažké. 

Keďže každá obec, mesto a hlavne štát dostáva z hazardu svoj podiel, nikto z nich sa nehrnie do ich zrušenia. Všetci dostanú svojich 30 strieborných a pozerajú sa inde.

     Potom príde nejaký aktivista, zloží 150,000 podpisov za zrušenie, a mesto má problém.

     Ja sám som mal v minulosti maličký problém s hazardom. A prečo? No pretože bol prístupný na každom kroku. Skôr som prehral dvacku v automate, ako by som našiel potraviny. To je najväčší problém hazardu – jeho prístupnosť.

      Zažil som ľudí, ktorí po vystúpení z vlaku po týždňovej brigáde niekde v Čechách, skočili na pivko do staničnej reštaurácie. Dali jedno, dve, päť, nejaké poldeci a nevedeli čo so sebou. V krčme bolo pár automatov. Oni len tak zo srandy skúsili hodiť pár korún, aj keď nepoznali presnú funkciu automatu, ale bol tam a oni nemali iný nápad, len tam niečo vhodiť. Za dve hodiny boli bez koruny, prehrali celú svoju výplatu a potom sedeli za stolom a premýšľali, čo povedia doma. Prehrali to, na čo sa nadreli celý týždeň, alebo aj mesiac.

     A prečo? Pretože tie automaty boli všade. Nemôžeš si sadnúť  do nejakého podniku a dať si len pivo bez toho, aby na teba neblikali.

     Ale zrušiť hazard globálne je hlúpe. Je to hlúpe preto, že niektorý ľudia majú peniaze na to, by si zahrali, vyžadujú túto službu a mesto má z toho peniaze. Tak ako to vyriešiť?

     Stiahnite všetky automaty z krčiem, staníc, pohostinstiev,  proste od všadiaľ, kde sa k nim môžu ľudia jednoducho dostať.

     Postavte kasíno, alebo vymedzte priestor naň niekde mimo mesta, kde  umiestnite všetky výherné stroje.

     Do týchto kasín, ktoré budú niekde na okraji mesta postavte ochranku, ktorá tam nepustí mladších 18 rokov, alebo ľudí totálne opitých.

     Problém vyriešený, kto si chce zahrať, musí ísť do kasína. Už nikdy neprehrajú svoje výplaty ľudia, ktorí to ani nechceli.

     Mladí sa k automatom nedostanú.

     Mesto má peniaze za hazard.

Inšpirujte sa v USA, kto chce hrať, musí do Las Vegas, alebo do Rena, alebo do Atlantic city, inde si nezahrá.

     Ak sa bojíte bezpečnosti a vyššej kriminality v týchto objektoch, tak sa na ne pripravte. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kaliňákovi sa z vnútra odísť nechce, stále sa angažuje

Účasť exministrov na oficiálnych prijatiach návštev je ojedinelá. Exminister hovorí, že nešlo o nič zásadné.


Už ste čítali?