Čo je naozaj dôležité?

Autor: Richard Gajarský | 4.8.2017 o 22:06 | Karma článku: 4,79 | Prečítané:  205x

     Toto nebude dlhý príbeh, aj keď by si určite zaslúžil celú knihu, ktorú by povinne čítali všetci. Či už žiaci na školách, podnikatelia na svojich team buildingoch , alebo politici v poslaneckom bufete. 

     V tejto dobe a v tejto spoločnosti už asi ľudskosť a súcit nemá miesto. Stretávame sa s tým na každom kroku, na každom mítungu, v ordináciách lekárov, alebo na priechode pre chodcov. Dnes viac ako kedy predtým platí, vyššia berie.

     Už dávno väčšina z nás nemôže robiť čo chce, ale robí to čo musí. Pre svoju rodinu - pre partnerov, pre rodičov, pre deti, alebo pre kolegov a pre prácu. Táto doba je veľmi rýchla a kto nestíha plávať s prúdom, tak sa utopí.

     A ako keby nestačilo, že sme sa roky učili plávať s Ficom a jeho zlodejskou partou, na ktorú neplatia žiadne svetské zákony, tak nám svojim okázalým kradnutím a netrestaním korupcie pridal ďalšie závažie do vesty.

    Ľudí, ktorí nielenže nerešpektujú zákon, ale aj sa mu vysmievajú – oprava, to je moc všeobecné a platí na väčšinu politikov.

    Ľudí, ktorí sú naozajstnou pohromou pre spoločnosť a jej bremenom, pretože nechápu, aké zlo a demagógiu šíria. Ak hádate, tak áno, sú to tí holohlaví fešáci s iskrou v oku, ktorí by ako vypadli z ročenky Oxfordu.

    Tak kde sa ta naša spoločnosť posunula? To sa mám báť policajtov, bankárov, sudcov, doktorov, likvidátorov, poisťovákov, exekútorov, politikov, hlupákov a ešte aj fašistov?

    To sa dnes naozaj musíme báť všetkých? To sa mám báť nejakého poslanca, ktorý  si vyžere v krčme a zlomí mi nos? A keďže je z BB – tak sa skutok nestal?

     To si mám ako pacifista zaobstarať zbraň, aby som dokázal ochrániť rodinu, pretože inak to nejde? Ako to mám vysvetliť svojim deťom? K tomuto nás doženie táto spoločnosť?

     No nič, budem len pasívno-agresívny voči tým dutým hlavám. Ukážem vám fotku, ktorá ma dojala, pretože som citlivý človek, ktorý ani nepopiera holokaust.

    Toto je podľa mňa dôležité, ľudskosť a súcit. A toto chcem učiť svoje deti, aby vedeli čo je správne, a možno ešte kde je ten pravý Kriváň, tam kde nie je lanovka vy makovice.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

22 svedectiev: Sexuálne obťažovanie zažila prezidentka, režisérka i čašníčka

Stretávajú sa s ním ženy bez ohľadu na vek, profesiu aj postavenie.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Okolo Fica sa sťahuje slučka

Mečiarovi sme vzali len moc, Fico môže skončiť horšie.


Už ste čítali?